Centrum obróbcze CNC umożliwia wykonanie większej liczby zadań z wykorzystaniem jednego, rozbudowanego urządzenia. Nowoczesne obrabiarki, które są wykorzystywane do multi zadaniowej pracy, skutecznie zastępują klasyczne frezarki CNC. Podpowiadamy, co to jest centrum obróbcze i jakie zadania można zrealizować z jego wykorzystaniem.

Centrum obróbcze CNC – prawdziwy wielozadaniowiec

Centrum obróbcze CNC jest rozbudowaną, zaawansowaną technologicznie maszyną, która umożliwia szybką i precyzyjną pracę wykończeniową różnorodnych elementów. Centrum obróbkowe sprawia, że łatwiejsze jest szybkie przygotowanie skomplikowanych wzorów, precyzyjne wykończenie drobnych detali i wykonanie wielu różnorodnych czynności w możliwie krótkim czasie. Centrum obróbcze CNC umożliwia tworzenie i frezowanie w jednym czasie:

  • wierceń,
  • rowków,
  • otworów.

Co więcej, profesjonalne maszyny wykorzystują podczas pracy zamontowany w nim magazyn niezbędnych narzędzi i wymieniają je automatycznie, dzięki czemu nie trzeba przerywać pracy, a proces produkcyjny jest sprawniejszy.

Centra obróbcze CNC – chirurgiczna precyzja

Centrum obróbcze CNC jest w stanie odwzorować projekt z niezwykle wysoką dokładnością. Zwykle obejmuje ona precyzję nawet do tysięcznych milimetra! Operator maszyny ma pełną kontrolę nad prędkością obrotową wrzeciona, programowaniem liczby wykonywanych prac, a także nad pozycją maszyny. Co więcej, centra obróbcze CNC oferują również takie opcje jak np.:

  • przeprowadzenie symulacji obróbki,
  • możliwość programowania cykli graficznych,
  • katalogowanie programów obróbczych,
  • i wiele innych ułatwień, z jakimi związana jest obróbka CNC.

Podsumowanie

Obróbka metali jeszcze nigdy nie była tak prosta! Zautomatyzowane centrum obróbcze CNC szczególnie dobrze sprawdzi się przy masowej produkcji najwyższej jakości elementów, które produkowane są w możliwie krótkim czasie. Centrum obróbcze CNC Mazak Integrex z RL CNC będzie rozwiązaniem pozwalającym na bardziej wydajną pracę nad obróbką elementów o szerokim, spektrum zastosowania. Do prac specjalistycznych, tworzenia prototypów itp. polecamy skorzystanie z frezarki CNC — sprawdź ofertę: frezowanie CNC. Zachęcamy do kontaktu!

Formularz kontaktowy


7 + 15 =


Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi, jeśli Twoje pytanie będzie odnosić się do naszych usług w odpowiedzi możemy przedstawić Ci ofertę.