Obróbka CNC metali Poznań

Wykonywanie powtarzalnych elementów znacznie zwiększa efektywność produkcji w przedsiębiorstwach. Pomaga w tym obróbka metali CNC, którą świadczymy w Poznaniu. Polega ona podobnie jak w przypadku jej ręcznej konwencjonalnej odmiany, na usuwaniu warstw materiału z naddatku obróbkowego za pomocą narzędzi skrawających. Jest jednak o wiele bardziej precyzyjna. Umożliwia modelowanie przedmiotów, tworzenie detali, a dzięki obliczeniom i zasadom poruszania się narzędzi dochodzi do automatyzacji produkcji. Niezależnie od tego, czy materiałem obrabianym jest metal czy plastik, obróbka CNC to metoda, dzięki której nie występują błędy, powodujące marnowanie materiału, a więc i straty finansowe. 

Profesjonalna obróbka CNC w Poznaniu

Nasze usługi CNC w Poznaniu wykonywane są przez wykwalifikowaną kadrę techniczną oraz doświadczonych operatorów. Specjalizujemy się w obróbce skrawaniem metali, tworzyw sztucznych i aluminium. Wykonujemy toczenie i frezowanie CNC przy wykorzystaniu najnowocześniejszych maszyn sterowanych numerycznie. Posiadamy frezarki CNC programowane w systemie Heidenhain. Jeden rodzaj sterowania umożliwia elastyczność w zakresie planowania i wykonywania zadań. Tokarki CNC marki Mazak, których używamy, cechują się sztywną budową głowicy rewolwerowej oraz imaków narzędziowych, a także narzędziami z tłumieniem drgań płytek odgradzających. Dzięki temu dają wysoką dokładność i jakość powierzchni. 

W ramach usług obróbki skrawaniem CNC w Poznaniu wykonujemy wszystkie standardowe sposoby kształtowania przedmiotów wykonanych z różnych materiałów konstrukcyjnych, takie jak:

  • toczenie, które jest obróbką powierzchni kulistych, stożkowych oraz walcowych, 
  • frezowanie, czyli obróbka powierzchni kształtowanych za pomocą narzędzia tnącego wprawionego w ruch obrotowy,
  • szlifowanie, które jest metodą polegająca na zastosowaniu poruszającej się obrotowo ściernicy, w czasie gdy obrabiany obiekt wykonuje ruch obrotowy lub po linii prostej,
  • wiercenie, czyli metoda wykorzystywana do wykonywania otworów, również głębokich.

Wysoka jakość usług obróbki CNC w Poznaniu

Usługi obróbki skrawaniem CNC w Poznaniu wykonujemy zawsze terminowo zgodnie z umową z klientem. Jest to tym łatwiejsze, że metoda ta pozwala osiągnąć planowane rezultaty w krótkim czasie. Przy wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania jesteśmy w stanie podjąć się wykonania nawet wymagających zleceń, dotyczących obróbki metali czy innych materiałów. Klienci otrzymują od nas zawsze raporty pomiarowe po wykonaniu prac. 

Wyróżniamy się profesjonalnym podejściem do zadań i pasją do wykonywanej pracy. Wszystkie nasze wyroby spełniają europejskie i krajowe normy jakości, a także bezpieczeństwa pod względem ochrony środowiska oraz BHP. Stale się rozwijamy, by móc zaproponować klientom coraz doskonalsze rozwiązania z zakresu usług toczenia czy frezowania CNC w Poznaniu. Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy do współpracy!