Obróbka skrawaniem CNC

W
Znaczenie tego obszaru usług dla przemysłu jest ogromne. Cieszymy się, że swoim kapitałem w postaci wykwalifikowanego zespołu z międzynarodowym doświadczeniem oraz nowoczesnemu parkowi maszynowemu, możemy uczestniczyć w szeroko pojętym tworzeniu narzędzi i tym samym wspomagać rozwój firm naszych Klientów.
W
Naszym atutem jest obróbka skrawaniem (frezowanie jak i toczenie) wspomagana sterowaniem numerycznym, dlatego w logo firmy pojawia się skrót CNC (Computerized Numerical Control)

Park maszynowy CNC

W

Frezarki CNC

Filarem naszej firmy są frezarki sterowane numeryczne. Od samego początku zdecydowano się na sterowanie Heidenhain. Jeden rodzaj sterowania na wszystkich frezarkach CNC pozwala na dużą elastyczność w procesie planowania i wykonawstwa produkcji.

Realizujemy na naszych frezarkach obróbkę 3-osiową, 4-osiową, 5 stronną. Obrabiarki wyposażone są w systemy mocujące przedmiot obrabiany umożliwiając bezkolizyjną obróbkę 5 stronną.

Obróbka 3-osiowa:                                                Obróbka 4-osiowa:

X – 4500mm                                                              X – 4500mm

Y – 1000mm                                                              Y – 1000mm

Z – 770mm                                                                Z – 770mm

Obróka 5-stronna:

X – 16000mm

Y – 1250mm

Z – 1150mm

W

Tokarki CNC

Dla realizacji obróbki tokarskiej firma zdecydowała się na obrabiarki Mazak, które cechuje niezawodność i sztywna budowa głowicy rewolwerowej i imaków narzędziowych. Do tego narzędzia z tłumieniem drgań, płytek dogładzających powoduje że w rękach doświadczonego operatora uzyskujemy wysoką dokładność i jakość powierzchni. Obróbka detali zahartowanych do 56 HRc nie stanowi problemu.

Sterowanie Mazatrol cechuje szybkość programowania a wczytanie odpowiednich parametrów podczas ustawiania – jest natychmiastowe po wciśnięciu odpowiedniego przycisku.

Maksymalna długość obróbki:

  • 2850mm

Maksymalna średnica obróbki:

  • w uchwycie – 4800mm
  • z pręta – 65mm

Grupa techniczna

W
To zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinach konstrukcji podzespołów i całych maszyn, technologii wytwarzania, optymalizacji procesów oraz zarządzania projektem.

W swojej pracy wykorzystują specjalistyczne programy CAD do modelowania i konstrukcji oraz programy CAM wspomagające proces programowania obrabiarek CNC.

Rodzaje produkowanych części

Części do maszyn i urządzeń
Oprzyrządowanie i części linii technologicznych
Narzędzia i przyrządy

Usługi dodatkowe

W
Spawanie  stali czarnej i nierdzewnej
W

Cięcie na pile taśmowej do ϕ300mm

W
Szlifowanie płaskie 300 x 600mm

To jeszcze nie wszystko!

Dzięki wieloletniej współpracy z naszymi sprawdzonymi kooperantami możemy Państwu zaoferować również usługi w zakresie:
W

Obróbka cieplna

hartowanie na wskroś, hartowanie powierzchniowe, wyżarzanie, ulepszanie cieplne
W

Obróbka cieplno - chemiczna

nawęglanie, azotowanie gazowe, azotowanie jonowe
W

Proces elektrodrążenia

wgłębnego EDW i drutowego EDD
W

Obróbka galwaniczna stali

czernienie, chromowanie, niklowanie, cynkowanie itd.
W

Anodowanie aluminium

anodowanie twarde, anodowanie miękkie
W

Cięcia

cięcia laserowe, cięcia wodą, cięcia plazmą

Starannie dobieramy partnerów

Wybór naszych partnerów kooperacyjnych jest uwarunkowany jakością świadczonych przez nich usług. Potwierdzeniem wysokich standardów pracy są pozytywne wyniki audytów.

Pozostałe elementy oferty

Obróbka skrawaniem CNC

Narzędziownia RL CNC to miejsce, w którym priorytetem jest precyzyjna obróbka skrawaniem dla przemysłu ciężkiego, spożywczego oraz chemicznego wspomagana sterowaniem numerycznym. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać części do maszyn i urządzeń z bezbłędną powtarzalnością zgodnie z dokumentacją techniczną klienta, potwierdzając to raportami pomiarowymi. Profesjonalna produkcja CNC wykorzystuje podstawowe metody obróbki takie jak frezowanie i toczenie, co umożliwia tworzenie nawet niestandardowych elementów z doskonałą precyzją. Obróbka skrawaniem wspomagana sterowaniem numerycznym stanowi fundament naszej działalności, dzięki czemu zawsze proponujemy najlepsze rozwiązania.

Precyzyjna obróbka skrawaniem CNC - na czym polega?

Obróbka skrawaniem CNC stanowi odpowiedź na wyzwania, przed jakimi stoi współczesny przemysł. Metoda komputerowego sterowania urządzeniami takimi jak frezarka czy tokarka pozwala na zautomatyzowaną produkcję w krótkim czasie.

Dzięki precyzyjnie określonym parametrom ograniczamy zużycie tworzyw sztucznych oraz metali (w tym aluminium) wykorzystywanych podczas procesu produkcyjnego. Wymiar części i podzespołów nie stanowi dla nas żadnego problemu -usługi obejmują również obróbkę wielkogabarytową.

Obróbka mechaniczna CNC w naszym wykonaniu to gwarancja wysokiej jakości. Za realizację projektów na takim poziomie odpowiada wykwalifikowany zespół, korzystający z nowoczesnego parku maszynowego. W pracy pomagają nam również specjalistyczne programy do modelowania konstrukcji oraz wspierające sam proces wytwarzania. Obróbka metali CNC to sposób na obniżenie kosztów produkcji, przy jednoczesnym utrzymaniu jakości poszczególnych części i podzespołów. Efekty pracy zawsze potwierdzamy raportami pomiarowymi, co stanowi zabezpieczenie dla Twojej firmy. Jednocześnie na każdym z etapów produkcji sprawnie reagujemy na zmiany wprowadzane w projekcie. Indywidualne podejście do klienta oraz precyzyjna produkcja CNC są w naszym przypadku nie tyle obietnicą, ile standardem.

Polecamy: