Program NX Siemens CAD to jedno z narzędzi oprogramowania NX służące do projektowania wspomaganego komputerowo. Dzięki zastosowaniu Siemens NX współpraca między projektantami, inżynierami i produkcją jest łatwiejsza, gdyż zawiera on zintegrowane funkcje zarządzania danymi (CAD/CAM/CAE). Jego użycie pozwala znacznie skrócić czas programowania, a przez to również naszej obróbki metali.

Czym jest oprogramowanie NX CAD?

NX CAD Siemens jest najbardziej wszechstronnym rozwiązaniem, które można wykorzystać do projektowania produktów w wielu branżach. Firma RL CNC korzysta z niego w swojej działalności polegającej na obróbce CNC, w tym na frezowaniu CNC.

Oprogramowanie Siemens NX CAD znacząco zwiększa wydajność procesu modelowania części. Pozwala użytkownikom na łączenie różnych technik jak modelowanie:

  • bryłowe,
  • synchroniczne,
  • powierzchniowe,
  • konwergentne,
  • subdivision modeling,
  • reverse engineering.

NX CAD do projektowania

NX CAD to oprogramowanie, które ułatwia projektowanie nawet największych i najbardziej wymagających projektów. Dostępne w nim funkcje parametryzacji umożliwiają szybkie wprowadzanie zmian oraz tworzenie wielu wariantów produktu. Ponadto cały proces projektowy może zostać przyspieszony i zautomatyzowany poprzez dostępne w ramach oprogramowania Siemens NX wyspecjalizowane moduły, np.: instalacyjny, narzędziowy lub branżowy.

Oprogramowanie Siemens NX CAD umożliwia wybór najbardziej odpowiedniego narzędzia do wykonania bieżącego modelu. Projektanci mogą wybierać spośród wielu dostępnych technik modelowania produktów jak: drutowo-krawędziowa, powierzchni, brył, parametryczna czy bezpośrednia, które mogą być dowolnie zmieniane.

NX CAD — wizualizacja i renderowanie

Części i złożenia zaprojektowane w systemie NX Siemens CAD mogą być użyte do przygotowania obrazów przedstawiających realistycznie przyszłe produkty. Oprogramowanie zapewnia zarówno podstawową, jak i zaawansowaną wizualizację (rendering).

Dodatkiem do projektów wykonywanych z użyciem NX Siemens CAD jest dokumentacja techniczna 2D, tworzona na podstawie części i złożeń modeli 3D. W tym programie można też nanosić bezpośrednio w środowisko 3D informacje technologiczne i produktowe, co umożliwia moduł PMI. Jego zaawansowane możliwości wizualizacyjne umożliwiają zaś przygotowywanie ciekawych prezentacji produktów.

 

Formularz kontaktowy


1 + 6 =


Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi, jeśli Twoje pytanie będzie odnosić się do naszych usług w odpowiedzi możemy przedstawić Ci ofertę.