Siemens NX CAM to jeden z modułów wchodzących w skład oprogramowania NX (CAD/CAM/CAE) – narzędzia ułatwiającego współpracę między projektantami, inżynierami i produkcją. Jego głównym zadaniem jest wygenerowanie kodu NC służącego do sterowania maszyną. Ponadto usprawnia programowanie maszyn sterowanych numerycznie. Jest to jeden z programów do CNC, który wykorzystujemy podczas wykonywanej przez nas obróbki metali.

Czym jest oprogramowanie NX CAM?

Oprogramowanie NX CAM jest najbardziej kompleksowym rozwiązaniem, które wspomaga procesy produkcji, spośród wszystkich programów tego typu. Cam Siemens NX proponuje zaawansowane, a jednocześnie łatwe w zastosowaniu mechanizmy do programowania maszyn i robotów. Programy CAM są wraz z oprogramowaniem CAD powszechnie wykorzystywane w procesach produkcyjnych. Firma RL CNC korzysta z nich podczas obróbki CNC, w tym także frezowania CNC.

Program Siemens NX CAM można dowolnie konfigurować, dostosowując do aktualnych potrzeb.

NX CAM do produkcji

Oprogramowanie Siemens NX CAM (Computer Aided Manufacturing) to część składowa NX, ale również niezależny system z wieloma funkcjonalnościami w zakresie wspomagania produkcji. Pozwala zarówno na programowanie obróbki typowych urządzeń, jak i obsługę złożonych wieloosiowych maszyn. Przygotowuje on technologię produkcji na podstawie plików modeli 3D wykonywanych w dowolnym programie CAD. Maszyny sterowane numerycznie (CNC), które mogą być obsługiwane przez program NX CAM to:

  • wycinarki drutowe,
  • drukarki 3D,
  • roboty przemysłowe,
  • maszyny skrawające do frezowania i toczenia.

Do zarządzania danymi i procesami w aplikacji NX służy oprogramowanie Teamcenter, dzięki któremu każda informacja od projektowania po wytwarzanie jest połączona, tworząc kompleksowy plan produkcji.

NX CAM do symulacji

Oprogramowanie Siemens NX CAM ma zintegrowany system do tworzenia postprocesorów i symulacji. Opcja symulacji jest oparta na G-kodzie i wyklucza konieczność stosowania oddzielnych pakietów symulacyjnych.  Postprocesory CAM Siemens mogą obsługiwać wiele nowoczesnych maszyn, w tym obrabiarki i frezarki CNC.

Program NX CAM umożliwia weryfikację poprawności obróbki na wielu poziomach od prostej pracy z wykorzystaniem ścieżki narzędzia aż po symulację obróbki na maszynie wirtualnej.

 

Formularz kontaktowy


9 + 10 =


Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi, jeśli Twoje pytanie będzie odnosić się do naszych usług w odpowiedzi możemy przedstawić Ci ofertę.