DraftSight to profesjonalny program do produkcji CNC oraz projektowania 2D i 3D. Pozwala na tworzenie, edycję i wyświetlanie plików DWG i DXF. Dzięki interfejsowi zbliżonemu do innych oprogramowań typu CAD, użytkownicy nie mają problemu z szybkim opanowaniem pracy na nim. Nasza firma korzysta z niego podczas przygotowywania procesów obróbki metali.

Co to jest DraftSight?

DraftSight  to program, który jest bogatym w funkcje rozwiązaniem typu CAD. Pozwala na tworzenie, edytowanie, wyświetlanie i dodawanie adnotacji do każdego pliku w formacie DWG 2D i 3D, a także DXF. Wystandaryzowany interfejs, znajome komendy oraz obsługa różnych wersji plików pozwala na przejście na niego z dowolnej aplikacji CAD.

DrartSight daje możliwość intuicyjnego kreślenia 2D lub nabywania oświadczenia w projektowaniu 3D przez inżynierów, projektantów, architektów, wytwórców, producentów, wykładowców czy zwykłych hobbystów.

Dla kogo jest DraftSight?

DraftSight to program o szerokich możliwościach zastosowania. Można powiedzieć, że jest to niezbędne narzędzie dla osób, które:

  • na co dzień pracują na plikach DWG oraz DXF,
  • tworzą rzuty budynków oraz layouty instalacji,
  • używają technologii laserowej albo plazmowej do procesów cięcia,
  • wprowadzają poprawki do posiadanej dokumentacji,
  • muszą zmierzyć odległości w procesie wytwarzania, których nie naniesiono pierwotnie na rysunku,
  • chcą mieć wybór wersji pliku DWG/DXF, w której zapisują projekt.

Pliki DWG i DXF są najczęściej używanymi do wymiany danych przez kontrahentów z branży architektonicznej oraz w produkcji elementów z blach. Często wprowadza się na nich ostatnie drobne zmiany przed wysłaniem projektów na laser lub plazmę. Firma RL CNC wykorzystuje je czasami podczas przygotowywania procesu obróbki CNC, w tym frezowania CNC.

Korzyści ze stosowania oprogramowania DraftSight

Program DraftSight jest niezastąpionym narzędziem do otworzenia i ewentualnej zmiany warstw lub usunięcia niepotrzebnych geometrii z plików DWG/DXF. Oprócz tego jego stosowanie daje następujące korzyści:

  • możliwość połączenia z innymi rozwiązaniami, w celu zarządzania obróbką CNC, drukiem 3D, produkcją i innymi zastosowaniami w dalszej części procesu,
  • możliwość dopasowania i automatyzacji za pomocą makr oraz API i łatwe przeniesienie dotychczasowej pracy z innych aplikacji,
  • szybsze tworzenie szkiców, projektów i dokumentacji dzięki wydajnym funkcjom,
  • możliwość dopasowania i wyboru spośród wielu elastycznych ofert do najróżniejszych zastosowań i budżetów.

 

Formularz kontaktowy


7 + 8 =


Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi, jeśli Twoje pytanie będzie odnosić się do naszych usług w odpowiedzi możemy przedstawić Ci ofertę.