Projektowanie części to proces, który muszą przeprowadzić specjaliści. Zazwyczaj pracuje nad nim cały zespół, w którym poszczególne osoby odpowiadają za konstrukcję, technologię wytwarzania, optymalizację produkcji oraz zarządzanie projektem. Dzięki pracy zespołowej możliwe jest wprowadzanie nowych i udoskonalanie dotychczasowych rozwiązań technologicznych, co pozwala obniżyć koszty wytwarzania części. Zamawiając projektowanie części, najlepiej jest zlecić to firmie, która zajmie się również ich wykonaniem. Z poniższego artykułu dowiesz się dlaczego.

Projektowanie części – komu warto je zlecić?

Na rynku istnieje wiele firm, które świadczą niepełne usługi projektowania części do maszyn. Zlecanie poszczególnych etapów tego procesu różnym podmiotom jest czasochłonne. Nie daje też gwarancji jakości i zadowolenia z końcowego produktu. Jeśli kto inny projektuje, kto inny wykonuje, a jeszcze inny zajmuje się montażem, to trudno ustalić osobę odpowiedzialną za ostateczny efekt pracy maszyny. Łatwo też o pomyłki na którymś z etapów, co może powodować problemy z ustaleniem przyczyny niepowodzenia. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie współpracy z firmą, wykonującą kompleksowe usługi projektowania części wraz z ich produkcją. Ma ona pełną kontrolę nad wszystkimi etapami, przejmuje za nie odpowiedzialność i może też zająć się serwisem oraz modernizacją maszyn w późniejszym etapie.

Jak wygląda projektowanie części w RL CNC?

Produkcja części na zamówienie wykonywana przez nas to kompletny proces – od projektu aż do powstania danej części. Każdą z nich wytwarzamy na podstawie przygotowanej zgodnie z zaleceniami klienta dokumentacji lub wzoru, którą w razie potrzeby modyfikujemy. Oto jak krok po kroku przebiega projektowanie części w RL CNC.

Zebranie danych wejściowych

To pierwszy etap, którego celem jest zebranie jak najdokładniejszych danych od klienta. Jeśli ma to być nowy element, nasi certyfikowani specjaliści przygotowują dokumentację. Jeżeli klient chce powielić już istniejącą część, otrzymujemy gotowe plany od niego. Precyzyjne dokumenty są bardzo ważne, bo to właśnie dzięki nim tworzymy model cyfrowy części.

Dokładny pomiar

Przy pomocy maszyny pomiarowej następuje precyzyjne określenie geometrii części. Doprecyzowujemy w ten sposób wejściowe dane uzyskane z dokumentacji i od klienta, co jest bardzo ważne dla dalszych etapów projektowania.

Projektowanie w CAD

To ostatni etap, którego efektem jest powstanie modelu części w 3D. Nasi inżynierowie używają specjalistycznych programów CAD. Dodatkowo wykorzystują oprogramowanie do obrabiarek CNC, dzięki któremu możliwa jest efektywna i precyzyjna obróbka skrawaniem (w tym obróbka metali).

Wykonywanie części do maszyn w RL CNC

Po zakończeniu wszystkich etapów projektowania części, gotowy model w wirtualnej postaci przedstawiamy klientowi do weryfikacji. Jeśli to konieczne, wprowadzane są poprawki. Po ostatecznej akceptacji wykonujemy prototyp, który można poddać rozmaitym testom. Mają na celu zbadanie jego zachowania w warunkach symulowanej pracy w maszynie. To czas na wprowadzenie ostatecznych modyfikacji i usprawnienie parametrów wykonywanej części. Po pomyślnym zakończeniu testów prototypu i ponownym zaakceptowaniu przez klienta dokumentacja techniczna jest uzupełniana i przekazywana do produkcji. Nasz dział produkcji wykonuje na jej podstawie powtarzalne części do maszyn.

Podsumowanie

Kompleksowa usługa projektowania części wraz z ich wykonaniem jest korzystna dla klientów z kilku względów. Przede wszystkim zapewnia indywidualne podejście, co skutkuje precyzyjnym dopasowaniem wytworzonej części do konkretnej maszyny. Brak konieczności szukania kilku wykonawców przekłada się na szybkość realizacji zamówienia. Firma wykonująca i projektująca część bierze też pełną odpowiedzialność za końcowy efekt, która w przypadku większej liczby wykonawców po prostu się rozmywa.

Firma RL CNC oferuje usługi projektowania i produkcji części do maszyn, przy wykorzystaniu nowoczesnych programów do projektowania. Dzięki kompleksowości usługi koszt wytworzenia części jest mniejszy, na czym zyskują kontrahenci. Konsultacje prowadzone z klientem na każdym etapie pracy, gwarantują jego zadowolenie z końcowego efektu. Warto więc zlecić całość prac jednemu profesjonalnemu i sprawdzonemu wykonawcy.

Formularz kontaktowy


2 + 9 =


Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi, jeśli Twoje pytanie będzie odnosić się do naszych usług w odpowiedzi możemy przedstawić Ci ofertę.