Szlifowanie CNC to jeden z precyzyjnych procesów obróbki skrawaniem, który cieszy się popularnością w branżach: medycznej, produkcyjnej, przemysłowej, czy mechanicznej. Szlifowanie CNC jest nowoczesną techniką wykorzystującą specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Na czym polega szlifowanie CNC i jakie są jego zalety?

Co to jest szlifowanie CNC?

Szlifowanie CNC jest jednym z procesów, który umożliwia produkcję precyzyjnie wykończonych, idealnie gładkich i estetycznych fragmentów konstrukcyjnych. Sam skrót CNC jest rozwinięciem angielskiego Computerized Numerical Control. Nazwa ta bezpośrednio odwołuje się do czynności związanych z tym procesem, czyli zautomatyzowanym szlifowaniem elementów z wykorzystaniem programów komputerowych. W RL CNC umożliwiamy:

  • szlifowanie metalu,
  • szlifowanie aluminium,
  • szlifowanie metali kolorowych,
  • a także szlifowanie tworzyw sztucznych.

Szlifowanie CNC – zalety

Dlaczego szlifowanie CNC cieszy się tak dużym uznaniem w branży produkcyjnej? Zasługą jego popularności jest między innymi:

  • wysoka precyzja obróbki – automatyzacja tego procesu z wykorzystaniem oprogramowania komputerowego zmniejsza ryzyko błędu powstałego na skutek tzw. czynnika ludzkiego.
  • możliwość produkcji masowej – powtarzalność jest kolejną z zalet wynikających z obróbki CNC. Dzięki temu, że przebieg szlifowania nadzoruje komputer, nie ma konieczności czasochłonnego czuwania nad pracami w produkcji seryjnej. Efekt szlifowania będzie powtarzalny, zgodny z uprzednim zaprogramowaniem.
  • efektywność i oszczędność – wpływ na oszczędności i jednocześnie wzrost rentowności w procesach produkcyjnych wynika z tempa przebiegu prac. Szlifowanie CNC jest szybsze od pracy manualnej. Koszt niezbędny na produkcję jednej sztuki elementu spada, a zyski przedsiębiorstwa się zwiększają!

Ograniczenie kosztów, zmniejszenie strat związanych np. z błędem ludzkim przy pracach manualnych i tempo przebiegu opisanych procesów sprawiają, że szlifowanie CNC jest jednym z najlepszych sposobów na nowoczesną, efektywną produkcję.

Metody szlifowania CNC

Nowoczesne maszyny umożliwiają wybór metody szlifowania i dopasowanie jej do aktualnych potrzeb produkcyjnych. Wyróżnia się:

  • szlifowanie profilowe – umożliwia szczegółowe opracowywanie różnorodnych kształtów i precyzyjne wygładzanie powierzchni.
  • szlifowanie na okrągło – świetnie sprawdzi się tam, gdzie liczy się duża precyzja. Świetnie sprawdzi się przy wykańczaniu owalnych wałków i innych, długich elementów.
  • szlifowanie na płasko – świetnie sprawdzi się na płaszczyznach. Efektem takich czynności będą idealnie płaskich powierzchni. Obróbka CNC na płasko efektywnie sprawdza się przy produkcji seryjnej, gdzie procesy szlifowania się powtarzalne.

Podsumowanie

Szlifowanie CNC to nowoczesny proces, który może wpłynąć nie tylko na tempo produkcji, ale również ograniczenie kosztów i strat. To forma obróbki materiałów, która sprawdzi się w wielu obszarach przemysłowych. W RL CNC możliwe jest szlifowanie CNC różnorodnych materiałów. Nasza oferta to między innymi: obróbka metali, szlifowanie stali, metali oraz nieżelaznych. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

Formularz kontaktowy


2 + 8 =


Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi, jeśli Twoje pytanie będzie odnosić się do naszych usług w odpowiedzi możemy przedstawić Ci ofertę.