W

Przez utrzymanie ruchu w zakładach pracy rozumiemy wsparcie zarówno w procesie projektowania jak i podczas procesu produkcji.

  • utrzymanie zdolności produkcyjnej na wymaganym poziomie
  • zwiększenie produktywności,
  • ułatwienia dla zespołu w miejscu pracy
  • poprawa bezpieczeństwa pracowników
  • unowocześnianie stosowanych technologii
  • działania naprawcze w razie awarii
W

Oferta związana z utrzymaniem ruchu przeznaczona jest przede wszystkim dla kierowników zarządających produkcją lub dla inżynierów projektów w fabrykach z branży wytwórczej, tj. spożywczej, farmaceutycznej, chemicznej itp. Poza tym świadczymy usługi dla wszystkich, którzy mają duży park maszynowy i potrzebują części zamiennych do swoich urządzeń. Wykonujemy  części zamienne do maszyn z powierzonej dokumentacji lub ze wzoru.

W jaki sposób współpracujemy?

Usługa związana z utrzymaniem ruchu w parku maszynowym naszego Klienta, świadczona jest na dwóch płaszczyznach: dokumentacji i / lub procesu produkcji oraz infrastruktury.

Z

Dorabianie części eksploatacyjnych

Z

Opracowywanie zmian konstrukcyjnych

Z

Projektowanie nowych rozwiązań

Z

Tworzenie dokumentacji technicznej

Poprawa bezpieczeństwa miejsca pracy

W

Projektowanie osłon i zabudowy

Osłony i zabudowy wytwarzane w ramach obróbki skrawaniem CNC, mają zapewnić pracownikom bezpieczne korzystanie z urządzeń w parku maszynowym ich pracodawców. Wykonujemy projekty osłon i akcesoriów do tokarek, frezarek, szlifierek, wiertarek i innych obrabiarek.

Proponowane przez nas zabezpieczenia uwzględniają szereg norm doyczących: trwałości montażu, możliwości demontażu, gdy maszyna jest przenoszona oraz wytrzymałości użytych materiałów. Przewidujemy miejsca zapewniające szybki i bezpieczny dostęp do istotnych elementów urządzeń, poprzez zastosowanie rolet, czy zatrzasków lub zawiasów. Jednocześnie projektujemy zabezpieczenia o nowoczesnym wyglądzie w trosce o estetykę i funkcjonalność  danego miejsca pracy.

W

Montaż urządzeń bądź poszczególnych jej elementów

W zależności od gabarytów i miejsca instalacji danego sprzętu, świadczymy usługę na terenie naszej narzędziowni lub u Klienta. Biorąc odpowiedzialność za projekt i jego realizację, doprowadzamy zlecenie do końca, wykonując ostatnie czynności związane z montażem i sprawdzeniem funkcjonowania całości w praktyce.

Podesty, bariery i konstrukcje metalowe

W

Projektowanie barier i podestów

Troska o bezpieczeństwo pracownika jest jednym z najważniejszych elementów stwarzających komfort w miejscu pracy. Kolejnym jest ułatwienie wykonywania powierzonych pracownikom czynności poprzez tworzenie dopasowanych do parku maszynowego balustrad i podestów.

Zajmujemy się projektowaniem i produkcją wszystkich elementów bezpiecznych barier, czyli słupków, poręczy, krawężników, barierek pośrednich.  Dodatkowo podesty, zapewniające stabilność podczas pracy, gdyż stają się integralną częścią maszyny, do której zostały stworzone. Wspiera to szeroko pojętą produktywność poprzez ułatwienie obsługi sprzętu. Mamy doświadczenie w wykonywaniu pomostów montażowych i platform do montażu na wskazanej wysokości.

W

Konstrukcje metalowe

Jednym z aspektów utrzymania ruchu jest przygotowanie maszyny do pracy. To pojemne zagadnienie realizujemy w praktyce poprzez projektowanie i produkcje wymienionych wcześniej osłon, obudów, barier i podestów. Istnieje jednak wiele innych konstrukcji stalowych, które mogą znaleźć zastosowanie w konkretnych firmach – takimi nietypowymi, czy indywidualnymi rozwiązaniami także się zajmujemy.

Usługi dodatkowe

W

Spawanie i usługi mechaniczne

Remonty, naprawy, czy to związane z awarią, czy z cykliczną konserwacją, mają również ogromne znaczenie w utrzymaniu ruchu, bo zapobiegają lub skracają ewentualne przestoje. Wychodzimy na przeciw Klientowi, proponując spawanie i usługi mechaniczne w zależności od bieżącej sytuacji lub w umówionym wcześniej terminie. Obie formy usług pozwalają efektywnie przygotowywać maszyny i narzędzia do dalszej pracy w ramach danego parku maszynowego.

W

Rozładunek i relokacja maszyn

Część maszyn w zakładach produkcyjnych to urządzenia wielkogabarytowe i ciężkie, wymagające specjalistycznego załadunku, transportu, rozładunku i ustawienia na halach produkcyjnych.

Często używamy naprawdę ciężkiego sprzętu….

Pozostałe elementy oferty

Utrzymanie ruchu

Efektywne utrzymanie ruchu stanowi realne wsparcie dla działu produkcyjnego oraz pomoc w rozwoju infrastruktury, ale ponieważ jest dużym wyzwaniem logistycznym, warto przekazać stery profesjonalistom. Zapewniamy uzyskanie maksymalnej efektywności maszyn i urządzeń oraz proponujemy rozwiązania, które bezpośrednio przełożą się na produktywność i jakość pracy. Zdolność firmy do planowej realizacji zadań zależy między innymi od dokumentacji, samego procesu produkcji oraz infrastruktury - to wszystko wymaga dobrej strategii zarządzania działami i sprawnej komunikacji. Profesjonalne usługi utrzymania ruchu usprawnią funkcjonowanie przedsiębiorstwa, a Ty skupisz się na pozostałych obowiązkach.

Efektywne utrzymanie ruchu - co trzeba wiedzieć?

Koszty związane z działem utrzymania ruchu mogą przekraczać możliwości finansowe lub czasowe firmy. Powierzenie tej odpowiedzialności narzędziowni, dla której obróbka skrawaniem CNC nie ma żadnych tajemnic, pozwoli zwiększyć produktywność i poprawić bezpieczeństwo pracowników.

Kompleksowe utrzymanie ruchu w naszym wykonaniu polega na wykorzystaniu nowoczesnej technologii, która pozwala nam wytwarzać wysokiej jakości części eksploatacyjne. Dzięki temu tworzymy udogodnienia, które wspierają automatyzację i płynność produkcji.

Do naszych zadań należy między innymi projektowanie nowych rozwiązań, unowocześnienie wykorzystywanych w firmie technologii, dbanie o dokumentację techniczną oraz przygotowanie maszyn do intensywnej pracy. Wsparcie utrzymania ruchu to ciągła optymalizacja procesów produkcyjnych oraz zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom. Precyzyjna obróbka metali pomaga nam tworzyć niezawodne części zamienne, które doskonale sprawdzą się w wymagającym parku maszynowym. Jesteśmy zaangażowani na każdym etapie realizacji usługi utrzymania ruchu - odpowiadamy również za montaż urządzeń lub poszczególnych elementów. Dzięki przemyślanej strategii działania, wspólnie doprowadzimy do sukcesu Twojej firmy.