Obróbka wielkogabarytowa

Nowoczesny park maszynowy daje nam szeroki wachlarz możliwości – profesjonalna obróbka wielkogabarytowa należy do usług realizowanych na co dzień przez doświadczonych operatorów narzędziowni RL CNC. Wykonanie tego rodzaju elementów wymaga dostępu do odpowiednich maszyn, co sprawia, że nie każda firma obecna na rynku jest w stanie przyjąć zamówienie na frezowanie wielkogabarytowe. Nasz zakład pod Poznaniem jest doskonale wyposażony, dzięki czemu możemy realizować najbardziej skomplikowane projekty. Sprawdź, jak wygląda precyzyjna obróbka CNC w naszym wykonaniu!

Możliwości obróbcze

 • Toczenie:
 • L - 2850mm

  Średnica - 480mm

 • Obróka 4-osiowa:
 • X - 4500mm

  Y - 1000mm

  Z - 770mm

 • Obróka 5-stronna:
 • X - 1600mm

  Y - 1250mm

  Z - 1150mm

Precyzyjna obróbka wielkogabarytowa

Obróbka wielkogabarytowa stanowi większe wyzwanie technologiczne niż standardowe usługi realizowane przy pomocy obróbki skrawaniem. W związku z tym, w naszych maszynach wykorzystujemy rozwiązania technologiczne umożliwiające pracę na częściach o zróżnicowanym kształcie i wielkości. Nie stanowią dla nas problemu skomplikowane kształty oraz tworzenie modeli 3D, dzięki czemu zawsze możesz spodziewać się precyzyjnie wykonanych komponentów, narzędzi czy części zamiennych. Za profesjonalne frezowanie wielkogabarytowe odpowiada zespół fachowców – mających doświadczenie w realizacji usług tego rodzaju. 

Obróbka mechaniczna wielkogabarytowa wymaga zastosowania wyjątkowo trwałych narzędzi skrawających, czyli odpornych na zużycie, które są odpowiednio większe w przypadku obróbki dużych płaszczyzn. Zastosowanie właściwych narzędzi pozwala na skrócenie czasów obróbczych przy utrzymaniu precyzji wykonania. Obróbka wielkogabarytowa jest powszechnie wykorzystywana w branży transportowej, wydobywczej, energetycznej oraz w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Jednak nie każde przedsiębiorstwo może sobie pozwolić na inwestycję w maszyny i zaplecze techniczne. Przekazując stery profesjonalnej narzędziowni, firma oszczędza pieniądze, jednocześnie zyskując doskonałe efekty produkcyjne. Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów współpracy!

Polecamy również: